» Temperaturen i Jels
Del side:
Få nyhederne på mail
Fredag kl. 20
Luft: 13,3°
Vand: 15,1°
Læs mere om Jels IF her
Læs om Jels Lokalråds planer for Jels her
Afstemning

Er du involveret i frivilligt arbejde i Jels?


Ja

Nej

Nej, bor ikke i Jels




» Tidligere afstemninger

Temperaturen i Jels

Hver time, døgnet rundt, året rundt, bliver luft og vandtemperaturen ved Jels Søbad automatisk aflæst, til glæde for dig som bruger af denne side.

Der er Foreningshuset Jels Søbad og jels.dk der står bag denne tjeneste.

Seneste 24 timer:

KlokkenLuftVand
Fredag kl. 2013,315,1
Fredag kl. 1913,415,3
Fredag kl. 1813,915,4
Fredag kl. 1715,115,4
Fredag kl. 1615,415,4
Fredag kl. 1514,315,3
Fredag kl. 1414,615,3
Fredag kl. 1313,915,0
Fredag kl. 1214,714,9
Fredag kl. 1114,314,7
Fredag kl. 1013,314,6
Fredag kl. 0912,714,4
KlokkenLuftVand
Fredag kl. 0812,114,3
Fredag kl. 0711,114,4
Fredag kl. 0610,914,4
Fredag kl. 0510,914,4
Fredag kl. 0410,914,4
Fredag kl. 0310,614,4
Fredag kl. 0210,214,6
Fredag kl. 0110,514,7
Fredag kl. 0010,614,7
Torsdag kl. 2310,514,8
Torsdag kl. 2210,515,0
Torsdag kl. 2111,015,0

Seneste uge:

Kl. 06:00Kl. 12:00Kl. 18:00
UgedagLuftVandLuftVandLuftVand
Torsdag6,914,012,214,713,815,7
Onsdag9,014,412,214,411,714,8
Tirsdag9,315,110,014,810,914,7
Mandag11,515,113,915,513,315,8
Søndag14,115,515,016,013,715,9
Lørdag7,115,916,316,518,316,9
Fredag13,316,215,416,515,517,1

Seneste måneder (gennemsnit):

Kl. 06:00Kl. 12:00Kl. 18:00
MånedLuftVandLuftVandLuftVand
August14,719,022,019,524,720,2
Juli13,017,817,418,417,919,7
Juni14,017,621,118,521,819,3
Maj8,912,914,113,614,514,5
April5,38,911,79,613,610,0
Marts5,35,27,95,77,25,9
Februar3,02,14,82,14,62,3
Januar1,42,63,12,62,52,6
December6,14,47,04,56,64,4
November5,16,97,17,06,47,1
Oktober8,611,412,111,612,011,8
September11,615,516,216,017,016,5

Rekorder:

RekordTemp.Dato
Laveste luft temp.-8,828/02-2018 kl. 05
Højeste luft temp.35,607/08-2018 kl. 18
Laveste vand temp.0,020/03-2018 kl. 05
Højeste vand temp.26,525/07-2018 kl. 18



Kommende aktiviteter

23/09: Eftermiddagstur
24/09: På tur med Sjo...
24/09: Strikke-Café

» Flere aktiviteter
Seneste debatter

12/09: Iværksætternet...
04/09: Jels en grøn by
11/08: Fejludlevering...

» Flere debatter
Besøg Tandlægerne i Jels´ website her
Besøg Jels Bilers website her
     Dagens ret
Wienerschnitzel m. brasede kartofler, smørsovs & ærter - 115,- kr.
Seneste lopper

18/09: Karriere
17/09: Teaktræsreol t...
15/09: Redningsveste

» Flere lopper
Jels - Nyheder, billeder og debat på Facebook
Seneste opslag

19/09: kattekillinger
05/09: UDLEJES - Flot...
27/08: Strikke-Caf&eg...

» Flere opslag
Copyright © 2002-2019 Pro-Plan Interaktiv A/S. Alle rettigheder forbeholdes.
[ Kontakt jels.dk | Copyright & rettigheder ]