» Temperaturen i Jels
Del side:
1.138 tilskuere har
set vikingespillet i år

Få nyhederne på mail
Torsdag kl. 15
Luft: 17,4°
Vand: -50,2°
Læs mere om Jels IF her
Læs om Jels Lokalråds planer for Jels her
Afstemning

Skal du se Jels Vikingespil opføre "Thor, hammer og kærlighed" i år?


Ja

Nej

Det kommer an på vejret

Ved ikke




» Tidligere afstemninger

Temperaturen i Jels

Hver time, døgnet rundt, året rundt, bliver luft og vandtemperaturen ved Jels Søbad automatisk aflæst, til glæde for dig som bruger af denne side.

Der er Foreningshuset Jels Søbad og jels.dk der står bag denne tjeneste.

Seneste 24 timer:

KlokkenLuftVand
Torsdag kl. 1517,4-50,2
Torsdag kl. 1417,9-50,6
Torsdag kl. 1316,9-50,0
Torsdag kl. 1216,9-49,8
Torsdag kl. 1115,9-50,1
Torsdag kl. 1015,7-49,8
Torsdag kl. 0915,2-49,8
Torsdag kl. 0814,7-50,2
Torsdag kl. 0714,5-50,0
Torsdag kl. 0614,1-50,1
Torsdag kl. 0514,3-49,9
Torsdag kl. 0414,0-50,1
KlokkenLuftVand
Torsdag kl. 0314,2-50,6
Torsdag kl. 0214,7-50,2
Torsdag kl. 0114,1-50,2
Torsdag kl. 0015,1-49,7
Onsdag kl. 2316,3-50,1
Onsdag kl. 2216,5-50,5
Onsdag kl. 2118,0-50,3
Onsdag kl. 2019,2-50,2
Onsdag kl. 1920,4-50,2
Onsdag kl. 1821,1-50,4
Onsdag kl. 1720,9-50,2
Onsdag kl. 1620,8-49,9

Seneste uge:

Kl. 06:00Kl. 12:00Kl. 18:00
UgedagLuftVandLuftVandLuftVand
Onsdag13,3-50,315,6-50,621,1-50,4
Tirsdag8,8-12,314,4-17,122,0-50,1
Mandag11,4-46,315,3-29,414,8-35,0
Søndag13,417,515,918,015,8-31,8
Lørdag14,817,616,418,014,618,5
Fredag15,519,315,919,116,019,8
Torsdag13,318,814,718,923,620,5

Seneste måneder (gennemsnit):

Kl. 06:00Kl. 12:00Kl. 18:00
MånedLuftVandLuftVandLuftVand
Maj9,513,616,114,116,514,5
April3,68,37,79,08,49,4
Marts------
Februar------
Januar------
December------
November------
Oktober------
September------
August------
Juli------
Juni------

Rekorder:

RekordTemp.Dato
Laveste luft temp.-2,125/04-2017 kl. 05
Højeste luft temp.30,027/05-2017 kl. 15
Laveste vand temp.-50,629/06-2017 kl. 14
Højeste vand temp.21,820/06-2017 kl. 15



Kommende aktiviteter

30/06: Jels Vikingesp...
01/07: Jels Genbrug
01/07: Jels Vikingesp...

» Flere aktiviteter
Seneste debatter

29/06: Kulderekord
26/04: LOPPENS legepl...
26/04: Advarsel mod r...

» Flere debatter
Besøg PN Maskiners website her
Se de ledige boliger her
     Dagens ret
Kyllingfilet i tomatsovs med kartofler & grøntsager - 69,- kr.
Seneste lopper

25/06: Legehus kan af...
23/06: Køkkenbord/med...
23/06: Servietsamling

» Flere lopper
Jels - Nyheder og Billeder på facebook
Seneste opslag

29/06: Virkelig flott...
12/06: JELS POSTKORT...
11/06: Lejlighed UDLE...

» Flere opslag
Copyright © 2002-2017 Pro-Plan Interaktiv A/S. Alle rettigheder forbeholdes.
[ Kontakt jels.dk | Copyright & rettigheder ]