» Temperaturen i Jels
Del side:
Få nyhederne på mail
Fredag kl. 10
Luft: 2,1°
Vand: -51,8°
Læs mere om Jels IF her
Læs om Jels Lokalråds planer for Jels her

Temperaturen i Jels

Hver time, døgnet rundt, året rundt, bliver luft og vandtemperaturen ved Jels Søbad automatisk aflæst, til glæde for dig som bruger af denne side.

Der er Foreningshuset Jels Søbad og jels.dk der står bag denne tjeneste.

Seneste 24 timer:

KlokkenLuftVand
Fredag kl. 102,1-51,8
Fredag kl. 092,1-59,5
Fredag kl. 082,3-53,9
Fredag kl. 073,1-52,1
Fredag kl. 063,7-55,6
Fredag kl. 054,2-56,1
Fredag kl. 044,9-54,1
Fredag kl. 035,1-49,8
Fredag kl. 025,1-50,8
Fredag kl. 015,5-53,2
Fredag kl. 005,4-55,5
Torsdag kl. 236,1-59,3
KlokkenLuftVand
Torsdag kl. 226,2-65,3
Torsdag kl. 216,3-59,8
Torsdag kl. 206,5-59,5
Torsdag kl. 196,3-46,9
Torsdag kl. 186,7-49,2
Torsdag kl. 176,7-50,7
Torsdag kl. 166,7-49,5
Torsdag kl. 156,9-48,1
Torsdag kl. 126,1-49,1
Torsdag kl. 115,3-51,8
Torsdag kl. 104,6-53,6
Torsdag kl. 094,7-52,8

Seneste uge:

Kl. 06:00Kl. 12:00Kl. 18:00
UgedagLuftVandLuftVandLuftVand
Torsdag5,4-43,96,1-49,16,7-49,2
Onsdag5,4-57,45,9-63,25,6-55,3
Tirsdag4,3-65,56,6-65,77,9-65,7
Mandag-0,9-64,72,1-65,82,9-65,8
Søndag-1,5-64,7-0,4-55,4-2,2-66,3
Lørdag-1,4-65,21,1-58,80,1-65,0
Fredag-3,2-58,1-2,8-66,0-4,4-62,9

Seneste måneder (gennemsnit):

Kl. 06:00Kl. 12:00Kl. 18:00
MånedLuftVandLuftVandLuftVand
November6,98,78,69,07,98,8
Oktober10,911,914,112,014,012,4
September11,716,518,117,118,316,5
August15,220,724,021,225,622,1
Juli13,919,019,819,620,220,3
Juni12,517,219,518,220,119,2
Maj9,113,715,314,316,915,6
April3,37,39,98,211,79,3
Marts0,84,27,74,68,65,6
Februar3,23,45,63,75,03,8
Januar4,13,45,23,34,53,5
December2,13,63,43,52,53,6

Rekorder:

RekordTemp.Dato
Laveste luft temp.-13,113/02-2021 kl. 08
Højeste luft temp.39,620/07-2022 kl. 17
Laveste vand temp.-66,318/12-2022 kl. 18
Højeste vand temp.27,616/07-2021 kl. 19



Kommende aktiviteter

07/02: Gourmetaften
07/02: Generalforsaml...
08/02: Generalforsaml...

» Flere aktiviteter
Seneste debatter

29/01: Temperaturmål...
29/12: Postnummer
18/12: Julevandring 2...

» Flere debatter
Besøg Pro-Plan Interaktivs website her
Se de ledige boliger her
Seneste lopper


» Flere lopper
Jels - Nyheder, billeder og debat på Facebook
Seneste opslag

11/11: båd

» Flere opslag
Copyright © 2002-2023 MP Holding Jels ApS. Alle rettigheder forbeholdes.
[ Kontakt jels.dk | Copyright & rettigheder ]