» Temperaturen i Jels
Del side:
13.730 tilskuere har
set vikingespillet i år

Få nyhederne på mail
Tirsdag kl. 20
Luft: 22,5°
Vand: 21,1°
Læs mere om Jels IF her
Læs om Jels Lokalråds planer for Jels her
Afstemning

Er du involveret i frivilligt arbejde i Jels?


Ja

Nej

Nej, bor ikke i Jels




» Tidligere afstemninger

Temperaturen i Jels

Hver time, døgnet rundt, året rundt, bliver luft og vandtemperaturen ved Jels Søbad automatisk aflæst, til glæde for dig som bruger af denne side.

Der er Foreningshuset Jels Søbad og jels.dk der står bag denne tjeneste.

Seneste 24 timer:

KlokkenLuftVand
Tirsdag kl. 2022,521,1
Tirsdag kl. 1923,521,7
Tirsdag kl. 1824,821,8
Tirsdag kl. 1723,622,1
Tirsdag kl. 1625,222,1
Tirsdag kl. 1526,922,1
Tirsdag kl. 1426,921,8
Tirsdag kl. 1324,121,7
Tirsdag kl. 1225,421,6
Tirsdag kl. 1123,721,4
Tirsdag kl. 1023,921,4
Tirsdag kl. 0922,321,1
KlokkenLuftVand
Tirsdag kl. 0719,121,0
Tirsdag kl. 0616,821,0
Tirsdag kl. 0516,621,1
Tirsdag kl. 0417,521,1
Tirsdag kl. 0318,621,4
Tirsdag kl. 0219,321,4
Tirsdag kl. 0120,321,5
Tirsdag kl. 0020,921,7
Mandag kl. 2322,021,6
Mandag kl. 2222,421,7
Mandag kl. 2123,621,7
Mandag kl. 2023,721,7

Seneste uge:

Kl. 06:00Kl. 12:00Kl. 18:00
UgedagLuftVandLuftVandLuftVand
Mandag19,021,125,621,722,722,0
Søndag18,221,00,00,025,422,1
Lørdag11,920,024,121,00,00,0
Fredag15,020,00,00,023,721,8
Torsdag15,420,219,420,721,221,6
Onsdag14,620,417,120,320,221,8
Tirsdag13,321,317,621,30,00,0

Seneste måneder (gennemsnit):

Kl. 06:00Kl. 12:00Kl. 18:00
MånedLuftVandLuftVandLuftVand
Juni13,218,920,119,521,520,3
Maj7,810,212,711,112,611,7
April2,26,78,97,810,48,6
Marts1,83,86,54,26,94,6
Februar-0,81,43,11,52,71,8
Januar0,72,22,12,21,92,3
December4,44,85,04,74,84,8
November7,18,88,98,87,98,8
Oktober9,512,212,412,212,212,4
September11,216,217,216,519,317,1
August15,120,624,121,026,322,0
Juli12,416,918,217,518,818,3

Rekorder:

RekordTemp.Dato
Laveste luft temp.-13,113/02-2021 kl. 08
Højeste luft temp.37,508/08-2020 kl. 17
Laveste vand temp.0,020/03-2018 kl. 05
Højeste vand temp.27,616/07-2021 kl. 19



Kommende aktiviteter

31/07: Grillaften i V...
02/08: Pensionist banko
02/08: Generalforsaml...

» Flere aktiviteter
Seneste debatter

12/07: Planetariet p...
27/01: Gå omkring s...
08/01: orienteringsm...

» Flere debatter
Besøg Pro-Plan Interaktivs website her
Gratis golf for unge - læs mere her
Seneste lopper

08/07: Rejsecover
05/07: ÅÅÅÅÅÅÅ...
03/06: Vinterdæk på...

» Flere lopper
Jels - Nyheder, billeder og debat på Facebook
Seneste opslag

21/07: Kattekillinger...
15/06: 2 par nye GABB...
08/06: Nøgle fundet...

» Flere opslag
Copyright © 2002-2021 Pro-Plan Interaktiv A/S. Alle rettigheder forbeholdes.
[ Kontakt jels.dk | Copyright & rettigheder ]